Taberna Wheat Ale 11° na čepu!!!

Pivo uvařené k 800. výročí města Opavy. Na počest původního městského pivovaru Taberna, založeného v 15. století, jež stál poblíž konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie. Jde o svěží ALE s podílem pšeničného sladu chmelený novými českými odrůdami Kazbek a Saturn.

Schrott IPA na čepu!!!

Tento speciál jež jsme uvařili ve spolupráci se Schrott Brewing Company z Brna se vyznačuje světlou barvou, čistou obilnou chutí, kterou doprovází výrazné chmelení chmely Mosaic a El Dorado, které se v pivu projevují chutí grapefruitu, melounu a lesního ovoce.

Irish Red Ale 12° na čepu!!!

Na oslavu patrona Irska svatého Patrika Vás čeká speciál, který ležel tři měsíce na opalovaných barikových hoblinách. Toto pivo Vás svou sladově-toustovou chutí přenese do starobylých irských pubů.

Pink Boots na čepu!!!

Na oslavu ženám pracujícím v pivovarnictví a ženám všeobecně na míru jsme v našem pivovaru vytvořili recepturu svěžího 12° Ale s podílem pšeničného sladu. Tropické a citrusové aroma pivu dodává speciální chmelová směs Pink Boots.

Pivní párování: Ivča z Minipivovarci.cz k pivu doporučuje naše grilovaná kuřecí křídla.

Black is the new Orange na čepu

Tmavé svrchně kvašené silné pivo / Black IPA
Zní to jako protimluv – tmavá IPA. Protiklady se ovšem můžou přitahovat, když se snoubí pražená a čokoládová chuť tmavého piva s výrazným chmelením odrůdami Simonce a Mosaic navrch okořeněná pomerančovou kůrou.

Valentýnské menu 14.2.-16.2.2024

Předkrm
1. Lososový tataráček, opečený toast
2. Uzený jazyk s wasabi majonézou, pečivo
Polévka
1.  Rajčatový krém s bazalkovým pestem a parmazánovým chipsem
2. Vývar s masem, kořenovou zeleninou a nudlemi
Hlavní chod
1. Kuřecí prso plněné pancettou a modrým sýrem, demi glace, šťouchané brambory s osmaženou cibulkou a pažitkou
2. Vepřová panenka plněná sušenými rajčaty, restované baby brambory, dip
Dezert
1. Čokoládový fondán s coulis z lesního ovoce   
2. Horké maliny
s vanilkovou zmrzlinou

Cena menu pro jednu osobu dle výběru vždy jedné varianty z uvedené nabídky 549,- Kč

Vanilla Latte White Stout 15° na čepu

Skutečně nevšední pivní zážitek. Stouty jsou většinou tmavá piva s výrazně praženou chutí. U našeho White Stoutu se o tento vjem postarají kávová zrna z opavské pražírny Fox Coffee za studena macerovaná s vanilkovými lusky. Delikatesa díky spojení umu našeho sládka Martina Jánošíka a pražiče kávy Jaromíra Kopeckého.

Scottish Strong ALE 16° na čepu!!!

Skotský historický pivní styl z přelomu 18. a 19. století, uvařený ve spolupráci s létajícím pivovarem Schrott z Brna. Barvu a chuť nakouřené whisky mu dodává pražený ječmen i ležení na opalovaných dubových hoblinách.

ÜPA 13° NA ČEPU!!!

Německá verze oblíbené APA s výšší (Über) stupňovitosí a plnou sladovou chutí díky mnichovskému a pšeničnému sladu Bestmalz. Ovocné tóny hrušky, mandarinky a broskve pivu dodávají německé chmely Ariana s Mandarina Bavaria. ZUM WOHL!